Mistrzowie karate

 

Gichin Funakoshi

Urodził się w 1868 r. w Shuri na Okinawie. Jego pierwszymi nauczycielami karate byli wielcy mistrzowie Azato oraz Itosu.

Czytaj dalej

 

 

 

Hidetaka Nishiyama

Urodził się w 1928 r. w Tokio. Jak każe tradycja w piątym dniu, piątego miesiąca , piątego roku życia rozpoczął naukę kendo. W wieku 16 lat trafia na dojo Gichina Funakoshi i rozpoczyna naukę karate.

W 1943 r. wstępuje na Uniwersytet Takushoku na wydział ekonomiczny. Na Uniwersytecie kontynuuje naukę karate i zostaje kapitanem drużyny uniwersyteckiej.

Czytaj dalej

 

Masatoshi Nakayama

Uczeń i kontynuator tradycji Gichina Funakoshi. Zaliczany do grona największych autorytetów karate.

Czytaj dalej

 

Hiroshi Shirai

Urodził się w 31.07.1937r. w Nagasaki.

Od 1955r. trenuje karate. W 1957r. zdobył 1 dan. W 1959r. zdobył 2 dan i wygrał mistrzostwa uniwersyteckie. W 1960 r. rozpoczął kurs mistrzowski w JKA, by pięć lat później przybyć do Włoch jako delegat techniczny JKA w celu propagowania i rozwijania karate w Europie.

Czytaj dalej

 

Keinosuke Enoeda – „Tora”

Sensei Enoeda urodził się w 1935r. w Japonii na wyspie Kyushu. W wieku 7 lat rozpoczął trening judo i osiągnął poziom 2 dan. W wieku 17 lat rozpoczął treningi karate i został studentem na Uniwersytecie Tokushuku w Tokio.

Czytaj dalej

 

 

 

Hideo Ochi

Jeden z najbardziej renomowanych trenerów karate Shotokan.

Urodził się 28 lutego 1940 roku. W wieku 14 lat rozpoczął treningi karate. Po osiągnięciu pełnoletności rozpoczął studia w Tokio, na Uniwersytecie Tokushuku. Tu kontynuował treningi karate odnosząc sukcesy w drużynie uniwersyteckiej.

Czytaj dalej